فرماندار رودسر به پتانسیل و ظرفیت های گردشگری موجود در منطقه اشکور رحیم آباد اشاره نمود و افزود: منطقه اشکور رحیم آباد از ظرفیت بالایی در بحث گردشگری برخوردار است.

به گزارش اشکوریها ، با بیان اینکه  برنامه ها و فعالیت های ما با توجه به آمایش سرزمین ، در سه جهت تنظیم و اجرایی شده و به لطف خدا شاهد پیشرفت قابل ملاحظه ای در این راستا بوده ایم تصریح کرد: شهرستان رودسر به عنوان قطب کشاورزی در استان ، سهم بسزایی در تولید محصولات کشاورزی ، زراعی ، باغی و دامی را دارا بوده و ما مفتخریم که از حیث سطح زیر کشت و تولید فندق و گل گاوزبان حائز رتبه انخبگان اشکور فرماندار رودسر عباسیول کشوری و در محصولاتی مانند مرکبات، گل وگیاه ، کیوی و گردو حائز رتبه اول استانی می باشیم و در حال حاضر ، بسیاری از این تولیدات به خارج از استان وحتی خارج از کشور صادر می شود.

وی خاطر نشان کرد: در بخش کشاورزی تمام سعی ما بر این بود که علاوه بر حفظ سطح زیر کشت، تولید در واحد سطح را نیز افزایش دهیم.

امیرجانبازی رودسری در ادامه سخنان خود به صنعت گردشگری در شهرستان اشاره نمود و گفت : شهرستان رودسر با دارا بودن ساحلی زیبا به طول ۴۵ کیلومتر،  جنگل و کوهستان، و با ایجاد محیطی سالم در قالب طرحهای سالمسازی سواحل و همچنین فراهم نمودن امکانات رفاهی و زیر ساختهای مورد نیاز و راههای دسترسی مناسب فضای بسیار خوبی را برای استفاده بهینه مسافران و گردشگران از مواهب طبیعی منطقه ایجاد نموده است و ما هر روز شاهد حضور و اقامت جمع کثیری از مسافران و گردشگران در شهرستان هستیم که این امر کمک شایانی به توسعه اقتصادی منطقه می نماید.

وی به پتانسیل و ظرفیت های گردشگری موجود در منطقه اشکور رحیم آباد اشاره نمود و افزود : منطقه اشکور رحیم آباد از ظرفیت بالایی در بحث گردشگری برخوردار است و باید با برنامه ریزی و ایجاد زیرساخت های مناسب از این فضا و پتانسیل به نحو شایسته ای درگسترش و توسعه صنعت توریسم استفاده نمائیم.

وی در ادامه سخنان خود به سه حوزه آب ، خاک و بهداشت اشاره نمود و افزود: باید سعی و تلاش نمائیم تا همه مسائل و مشکلات مربوط به این سه حوزه را رفع نمائیم.

جانبازی رودسری با بیان این مطلب که شهرستان رودسر آب مورد نیاز خود را از سد سپید رود تأمین نمی کند گفت : شهرستان رودسر تنها شهرستان استان گیلان است که که آب مورد نیاز خود را از سد سپید رود تأمین نمی کند و در زمینه تأمبن آب شرب و کشاورزی و دیگر مسائل مربوط به آب یکی از شهرستانهای موفق استان گیلان هستیم و در زمنیه آب شرب روستایی نه تنها از متوسط استانی بلکه از متوسط کشوری نیز جلوتر هستیم.

وی در ادامه به نقش خاک در تولید محصولات کشاورزی اشاره نمود و گفت: با توجه به بالا بودن سطح سفره های آب زیرزمینی شناخت خاک نقش بسیار مهمی در تولید محصولات کشاورزی ایفا می کند.

فرماندار شهرستان رودسر خاطر نشان کرد : وجود دانشگاههای معتبر در شهرستان و تربیت نیروی انسانی توانمند نقش بسیار مهمی در گسترش فرهنگ در منطقه دارد همواره این شهرستان به داشتن مردمانی فهیم و فرهیخته به خود می بالد.

جانبازی رودسری یکی از راههای توسعه و پیشرفت را داشتن آرامش و امنیت عنوان نمود و افزود : افتخار می کنیم که شهرستان رودسر با وجود وسعت و گستردگی زیاد از امن ترین شهرستانهای استان گیلان است و با برنامه‌ریزی صورت گرفته هیچ مشکل امنیتی در رودسر وجود ندارد که در این زمینه تلاش و همکاری دستگاه‌های انتظامی و امنیتی و اعضای شورای تأمین شهرستان قابل قدردانی است ودرسایه این امنیت وآرامش است که شاهد رشد وپیشرفت شهرستان خواهیم بود.

وی ادامه داد: باید با هم افزایی ، همکاری و هیاری دست به دست هم دهیم تا برای توسعه و پیشرفت شهرستان گام برداریم و برای سرعت بخشیدن به قطار توسعه و تحول شهرستان که مدتی است به راه افتاد باید با همدلی و همیاری کمک نمائیم.