مشکلات روستای کیاسه اشکور با حضور نماینده رودسر و املش و تعداد ای از مسئولین بررسی شد

روستای-کیاسه-اشکور-۱-۳۰۰x207به گزارش خبرنگار اشکوریها  یکی از مشکلات روستای کیاسه اشکور جاده است، تنها خواسته ای که مردم ۷۲ملت اشکور(به نقل یکی ازوبلاگ های محلی) از مسئولان دارند.مشکلی که باعث کوچ اهالی و ساکنین این روستا به شهرها شد.

 

در یکی از وبلاگ های محلی در وصف این جاده نوشته بود: مینی بوس از گرمابدشت تا کیاسه را ۳٫۵ نیم طی می کند اما پیاده از راه میانبر (طیولا) زودتر می توان به این روستا رسید.

هرکسی که برای اولین بار به کیاسه می آید وقتی به انار تله می رسد یا از ترس برمی گردد و یا قرص زیرزبانی در دهان می گذارد و چشمانش را می بندد و اگر در خواب یادش بیاید تا صبح باید بیدار باشد. اگر کسی یک بار با خودروی شخصی به کیاسه بیاید باید جلوبندی خودرویش را عوش کند و اگر خدای ناکرده مینی بوس بنز “بازنشسته” شود، دیگر هیچ ماشینی توانایی جابحایی مسافرین را نخواهد داشت.

همین وبلاگ خردادماه سال۹۰  از مسئولین شهرستان رودسر خواسته بود که فقط یکبار سفری از طریق انارتله به متنوع ترین ، زیباترین ، فندق خیزترین روستای اشکور(کیاسه) داشته باشند.

 

۶ سال از این خواسته اهالی گذشت تا روز گذشته ۲۹ تیرماه، اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر و املش بهمراه تعدادی از مدیران ادارات شهرستان به روستای کیاسه سفر کردند.

رئیس راه و شهرسازی گزارشی از برنامه های اداره خود جهت برطرف کردن مشکلات جاده این روستا داد، علیزاده رئیس آب و فاضلاب روستایی نیز در خصوص مشکل آب شرب گفت و قرار است چه برنامه هایی برای آب شرب روستا داشته باشد.

 

عباسی نماینده رودسر واملش از مدیران خواست با تمام تلاش در پی برطرف کردن مشکلات روستای کیاسه باشند تا شرمنده مردم نباشیم. وی به سعادت نژاد بخشدار رحیم آباد گفت: موضوعات و مشکلاتی که از طریق بودجه استانی و شهرستانی حل نمی شود ،طی گزارشی به وی تحویل دهد تا از طریق مجلس شورای اسلامی و بوصرت پروژه های ملی تامین اعتبار شود.

 

در این نشست که در مسجد روستای کیاسه برگزار شدرئیس جهادکشاورزی، رئیس آب و فاضلاب روستایی ، رئیس راه و شهرسازی ، رئیس اداره راهداری ، رئیس مخابرات و بخشدار رحیم آباد حضور داشتند.

جلسه-بررسی-مشکلات-کیاسه-۱۰۲۴x1024