صبح امروز جلسه فرعی مبارزه با مواد مخدر و قاچاق کالا در فرمانداری رودسر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اشکوریها ، فرماندار رودسر در جلسه فرعی مبارزه با مواد مخدر و قاچاق کالا گفت: مزارع کشت مواد مخدر از قبیل شاهدانه  و خشخاش در شهرستان باید شناسایی و فورا امحاء شود.(وی از ارسال نامه  از سوی استاندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در خصوص شناسایی و امحای مزارع کشت گیاهان مخدر خبرداد)

جلسه-اداری-فرمانداری-رودسر

امیر جانبازی رودسری افزود : در خصوص قاچاق کالا باید کنترل و رصد دقیق تری در محورهای چابکسر-رامسر صورت گیرد و دستگاه های ذیربط باید تمام سعی خود را در جهت مقابله با پدیده قاچاق کالا به کار بگیرند و پیگیر امور باشند.

 

وی با بیان اینکه اداره بهزیستی باید سعی نماید تا هیچ کمپ ترک اعتیادی تعطیل نشود گفت : اساسا فلسفه وجودی اداره ای مثل بهزیستی این است که مشکلات کمپ ها را رفع نماید و مانع تعطیل شدن آنها گردد .

 

فرماندار رودسر خاطر نشان کرد : بسیاری از جوانان ما در امر ورزش فعالیت می کنند و باید سرکشی های مداوم در مجموعه های ورزشی وجود داشته باشد تا جوانان ما در این مسیر دچار آسیب نشوند .

 

در ادامه این نشست رئیس اداره بهزیستی شهرستان رودسر نیز به فعالیت مراکز درمان اعتیاد سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: چهار کمپ درمان سوءمصرف مواد مخدر زیر نظر اداره بهزیستی در شهرهای  رودسر،  کلاچای،  چابکسر و رحیم آباد فعالیت دارند.

مهدی قنبری افزود: دوره های درمان اعتیاد در این مراکز  ۲۰ تا ۲۵ روزه است که در صورت پاک شدن از مواد مخدر، طول دوره ها تمدید می شود. همچنین ۲۰ نفر از شهروندان برای درمان سوءمصرف مواد مخدر به مراکز فوق مراجعه می کنند.

هادی یوسفی مسئول مرکز فنی و حرفه ای رودسر نیز در این مراسم از برگزاری آموزشهای مهارتی فنی و حرفه ای به معتادین بهبود یافته با تفاهمنامه با بهزیستی خبر داد.