به گزارش خبرنگار اشکوریها ، امام جمعه کلاچای در اولین جلسه شورای اداری این بخش با تبریک ایام ماه رجب ، این ماه را به فرموده پیامبر اکرم (ص) ماه رحمت بیان نمود.

حجت الاسلام محمدحسن لطیفی به اجرا شدن شعار سال تاکید نمود و گفت: در ابتدا باید منطقه خود را بهتر بشناسیم زیرا که برنامه ریزی کردن را راحت تر مینماید .

وی افزود:بخش کلاچای منطقه ای کشاورزیست و در راستای گل و گیاه ،برنج ،چای و مرکبات باید برنامه ریزی و مورد حمایت قرار گیرد.

امام جمعه کلاچای اظهار داشت : دولت برای حمایت از کشاورز باید از طرق مختلف همانند خرید تضمینی وارد شود تا کشاورز رقبت کند و تولید داخلی افزایش یابد.

حجت الاسلام لطیفی خاطرنشان کرد: اگر از کشاورز و کشاورزی حمایت نشود وکشاورز سود آوری محصول را نبیند دست از کشاورزی خواهد کشید و روزی را خواهیم دید که زمین های کشاورزی به ویلا تبدیل شود.

وی تصریح کرد: افزایش قیمت برنج که در این روزها به بیش از ۱۰ هزار تومان رسیده که باید مدیریت شود و درست است کشاورزی برنج، کاری سخت و مشقت های خود را دارد ولی بسیاری از خانواده های منطقه توان خرید این محصول را ندارند.

امام جمعه کلاچای به سالروز تاسیس شوراها اشاره نمود و گفت: یکی از پیگیری هایی که موجب توسعه منطقه میشود احداث میدان در کمربندی کلاچای است زیراکه اگر میدانی نباشد مسافرین رقبتی برای ورود به شهر ندارند .

حجت الاسلام لطیفی از جابجایی ایستگاه تاکسی درون شهری کلاچای- بی بالان سپاسگذاری نمود و گفت: چندین بار بازاریان این خیابان برای رفع این مشکل به دفتر امام جمعه مراجعه نمودند و اکنون شاهد آنیم که این ایستگاه به مکان سابقش انتقال داده شده است و این اتفاق موجب خیر برای کسبه بازار را به همراه داشته زیراکه مسافر این ایستگاه مجبور است برای رسیدن به تاکسی درون شهری طول خیابان آیت الله کاشانی را طی نماید و از مغازه های این مسیر خریدهایش را انجام دهد.

وی با گلایه از بسیاری از افراد که به دنبال کارهای دولتی و پشت میز نشینی هستند ، گفت: باید مسئولین بخش برنامه ریزی صحیحی در خصوص فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی داشته باشند تا علاوه بر بهبود اقتصاد خانواده ها ، اقتصاد منطقه نیز بهبود یابد.

امام جمعه کلاچای در ادامه به استقلال ادارات بخش اشاره ای نمود و افزود: زمانی که در شهر کلارآباد بودیم قبل از آنکه شهرستان شود، بسیاری از ادارات را مستقل نمودیم و شهر مرزن آباد که بسیار کوچک تر از کلاچای است و هنوز یکسال از بخش شدنش نمیگذرد دارای دادگستری شده است و این نیاز به فرمانداری داشتن یک شهر نیست .

حجت الاسلام لطیفی در پایان سخنانش به استفاده از ساحل اشاره نمود و گفت: اقتصاد مقاومتی فقط تولید محصولات کشاورزی و صنعتی نیست ، استفاده صحیح از ساحل یک نمونه از اقتصاد مقاومتی می باشدکه باید شهرداران کلاچای و واجارگاه در جذب توریست فکر اساسی نمایند.